para w podróży

7 powodów, dla których warto mieć ubezpieczenie dla podróżujących

Urlop za granicą to doskonały czas na odpoczynek i zabawę. Niestety, jak to mówi stare porzekadło: wypadki chodzą po ludziach. Stłuczka, zgubienie bagażu, choroba – podczas zagranicznego wyjazdu nawet niewielki problem może oznaczać poważne wydatki. 

Dlatego planując wakacje, warto wykazać się przezornością i wykupić odpowiednie ubezpieczenie dla podróżujących. Tym bardziej, że dziś można to zrobić szybko.

Ze statystyk wynika, że nasza świadomość w kwestii ubezpieczeń podróżnych wzrasta. Duża w tym rola mediów, które raz po raz nagłaśniają najbardziej spektakularne przykłady turystów, którzy z powodu braku ubezpieczenia wpadli w poważne tarapaty. A Ty? Nadal uważasz, że kupowanie polisy na wakacje to bezsensowny wypadek, bo przecież “co mi się może stać”? 

Historia feralnej wyprawy motocyklowej

Poznaj historię naszego obecnego klienta i przekonaj się, jak niewiele trzeba, aby wymarzony wypad za granicę zamienił się w kosztowną i stresującą odyseję. Nie musiało tak być, gdyby Pan Marek został naszym klientem wcześniej. Poniższą historię opowiedział nam, gdy odwiedził nasze biuro w poszukiwaniu solidnego partnera w ubezpieczeniach.

Pan Marek zaplanował wymarzoną wycieczkę motocyklową na Chorwację. Niestety, pech chciał, że podczas przejazdu przez Czarnogórę spowodował wypadek. W wyniku zderzenia z busem jego motocykl spłonął, a wraz z nim wszystko, co posiadał – zdołał uratować z płomieni jedynie portfel oraz paszport. 

Poniesione straty były poważne. Ponadto z powodu odniesionych obrażeń Pan Marek musiał być hospitalizowany. Szybko okazało się, że posiadane przez niego ubezpieczenia (własne, jak i pojazdu) nie zapewniają mu nawet podstawowej ochrony przed konsekwencjami wypadku. 

Z daleka od rodziny i przyjaciół Pan Marek znalazł się w fatalnej sytuacji, w której nikt z nas nie chciałby doświadczyć  w kraju, a co dopiero setki kilometrów od domu… Jak to możliwe, że pomimo posiadanej polisy OC i Zielonej Karty, został po wypadku bez żadnego wsparcia ze strony ubezpieczyciela? 

W tym momencie warto uświadomić sobie, że ubezpieczenie ubezpieczeniu nierówne. Dlatego planując dalszą podróż, upewnij się, czy Twoja polisa gwarantuje Ci niżej wymienione usługi.

Bezpłatna pomoc medyczna

Nieszczęśliwy wypadek, nagła choroba czy poważna kontuzja mogą się przydarzyć wszędzie, także podczas beztroskich wakacji. Będąc posiadaczem polisy, nie musisz jednak martwić się o wysokie koszty leków i hospitalizacji. 

Dzwoniąc do centrali Twojego ubezpieczyciela, uzyskasz pełne wsparcie. Towarzystwo przyjmie Twoje zgłoszenie, wskaże najbliższą placówkę medyczną lub wyśle do Ciebie lekarza, pomoże zorganizować transport, a także pokryje koszty wszystkich usług medycznych.

Specjalistyczny transport do kraju

Może się zdarzyć, że choroba lub rodzaj poniesionych obrażeń uniemożliwiają Ci kontynuowanie podróży. W zależności od stanu Twojego zdrowia ubezpieczyciel zorganizuje transport medyczny ambulansem lub np. helikopterem i pokryje wszystkie koszty. A te są niemałe, np. transport lotniczy w pozycji leżącej z Austrii do Polski to wydatek rzędu 17 tys. złotych!

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie NNW to podstawa dla podróżujących za granicę. Jeśli ulegniesz wypadkowi podczas wypadu na narty i np. złamiesz obojczyk, będziesz potrzebował nie tylko pomocy medycznej na miejscu, a później odpowiedniego transportu do Polski. Czeka Cię również – często długotrwała – rehabilitacja w kraju. Kto za nią zapłaci? Ubezpieczyciel. Towarzystwo wypłaci Ci również odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. 

Zwrot za spowodowane przez ciebie szkody: ubezpieczenie OC

Twoje dziecko zniszczyło wypożyczony sprzęt do nurkowania? A może Ty zarysowałeś komuś auto podczas parkowania? Jak już ustaliliśmy – wypadki się zdarzają, również podczas zagranicznych wojaży. Dlatego dobra polisa obejmuje także ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym – OC. 

Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, będziesz mógł przekazać poszkodowanemu dane kontaktowe Twojego ubezpieczyciela. A on zajmie się sprawą, oszczędzając Ci nerwów i pieniędzy, abyś mógł w spokoju cieszyć się wakacjami. 

Odszkodowanie za bagaż i sprzęt

W pędzie podróży może się przytrafić, że Twoja walizka zaginie, a laptop zostanie uszkodzony. Dlatego pomyśl o ubezpieczeniu swojego dobytku, zwłaszcza jeśli zabierasz ze sobą wartościowe rzeczy. Pamiętaj, że wysokość odszkodowania zależy od kwoty ubezpieczenia.

Tłumacz i prawnik dla poszkodowanego za granicą 

Wypadek za granicą to również problemy z komunikacją. Niewystarczająca znajomość języka plus stres mogą utrudnić Ci rozeznanie w sytuacji czy dochodzenie swoich praw. Towarzystwa ubezpieczeniowe pomyślały i o tym, zapewniając poszkodowanym wsparcie tłumacza, a nawet prawnika, który pomoże uporać się z dokumentacją i innymi formalnościami. 

Zwrot pieniędzy, gdy zrezygnujesz z wyjazdu

Często życie weryfikuje nasze plany wyjazdowe. Choroba, kryzys rodzinny czy sytuacja w pracy mogą spowodować, że zaplanowany przez Ciebie wyjazd będzie niemożliwy. Wycieczka może również zostać odwołana przez operatora. Niezależnie od przyczyny możesz odzyskać pieniądze za wczasy, na które nie pojechałeś. Oczywiście pod warunkiem, że masz odpowiednie ubezpieczenie!

Mądry Polak po szkodzie

Pan Marek miał szczęście w nieszczęściu – po wypadku swoją pomoc zaoferował mu motocyklista z Czarnogóry. Przyjął go pod swój dach, umożliwił kontakt z krajem, pomógł z dokumentacją.

Poszkodowany wrócił bezpiecznie do Polski, przepełniony wiarą w drugiego człowieka, który nie pozostał obojętny na jego los. Jego przeżycia z pewnością są niezapomniane, ale nie o takich wakacjach przecież marzył…

Co by było, gdy nasz pechowy motocyklista miał dobre ubezpieczenie? Z pewnością oszczędziłby sobie wiele nerwów, nie poniósłby kosztów leczenia, otrzymałby odszkodowanie za spalony pojazd i bagaże, a za jego bilet lotniczy do Polski zapłaciłoby towarzystwo ubezpieczeniowe. Jak to mówią: mądry Polak po szkodzie. Ale lepiej uczyć się na błędach cudzych niż własnych. 

Dobre ubezpieczenie robi różnicę

Ruszając w podróż, zabierasz ze sobą okulary przeciwsłoneczne, leki przeciwbólowe i spray na komary, dlaczego więc pomijasz coś, co gwarantuje Ci skuteczną ochronę w razie prawdziwych  tarapatów?  

Polisa dla podróżujących to gwarancja bezpiecznych wyjazdów zagranicznych. Sytuacje kryzysowe, niekoniecznie takie jak ta, która przytrafiła się Panu Markowi, ale banalne, choćby zwykły ból zęba mogą zrujnować nasz wyjazd i… budżet. Dlatego planując wyjazd, warto zacząć od wyboru ubezpieczyciela, który ma w swojej ofercie polisę na miarę naszych potrzeb. 

Chcesz poznać najlepsze ubezpieczenia dla podróżujących? Skorzystaj z profesjonalnego doradztwa naszych agentów! Zadzwoń na: 669 555 115 lub napisz na adres biuro@biuro-ubezpieczen.eu

Rafał Grzegórski

Specjalista ds. ubezpieczeń

Prześlij zapytanie

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h.

Zostaw numer i adres e-mail, skontaktujemy się

Strona używa plików cookies w celu dostosowania serwisu do potrzeb użytkowników, a także w celach statystycznych. Korzystanie z tej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdej chwili możecie Państwo zmienić ustawienia przeglądarki. Szczegóły polityki cookie