podpisywanie umowy

Absolutne must know, gdy kupujesz Autocasco w Dzierżoniowie

Autocasco zapewnia wypłatę w przypadku kradzieży, zniszczenia lub uszkodzenia samochodu. W naszej ofercie do wyboru jest kilka wariantów ochrony. Bez problemu znajdziesz opcję, która jest najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb. Sprawdź, jakie pytania warto sobie zadać przy zakupie AC?

Czy AC jest obowiązkowe?

Zakupienie tego rodzaju ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od zdarzeń losowych jest dobrowolne. Można go nabyć wtedy, kiedy kupujemy OC na kolejny rok. Szczególnie powinni się nim zainteresować ci, którzy mają nowy, wartościowy samochód. Taki, który jest popularnej marki.

Oprócz tego, jeżeli często użytkujesz swoje auto me zdarza ci się parkować go w niestrzeżonych miejscach, to wówczas także zdecyduj się na takie zabezpieczenie.

Czy umowa AC zawiera franczyzę?

Czyli inaczej udział własny. Może się zdarzyć, że ubezpieczyciel będzie kusić niższą kwotą polisy, jednak polisa taka będzie obarczona klauzulą udziału własnego w kwocie np.: 1000 zł.

Jeśli sami na parkingu rozbijecie lusterko boczne, którego koszt w ASO wynosi 900 zł, to ubezpieczenie AC niestety nie działa. Lub inaczej, gdy koszt naprawy wyniesie 1200 zł, to ubezpieczyciel w ramach polisy AC zwróci jedynie 120 zł.

Czy umowa AC działa za granicą?

Jeśli dużo podróżujecie za granicę, koniecznie sprawdźcie te punkty. O ile obowiązywanie polisy AC w krajach Unii Europejskiej nie będzie raczej problemem, to już poza jej granicami polisa może nie obowiązywać.

Pora pomyśleć o autocasco!

Na poniższej checkliście pokazujemy, jakie znaczenie mają poszczególne pakiety ubezpieczeń AC. Świadomość, w jakim zakresie jesteśmy zabezpieczeni to absolutna podstawa!

Chcesz wiedzieć więcej o korzystnym ubezpieczeniu autocasco? Zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na wszystkie pytania, bo wiemy, że AC to podstawa, a nie dodatek do ubezpieczenia. Zadzwoń pod numer 74 832 02 82 lub napisz biuro@grzegorskaubezpieczenia.pl, pomożemy!

Beata Grzegórska

Właścicielka, która w ciągu 20 lat zbudowała biznes od zera. Konsekwentnie realizuje własną wizję firmy.

Prześlij zapytanie

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h.

Zostaw numer, oddzwonimy